Kısa Hikayem

“And the day came when the risk to remain tight in a bud was more painful than the risk it took to blossom.”

“Ve bir tomurcukta sıkışıp kalma riskinin, çiçek açma riskinden çok daha acı verdiği gün geldi”

Anaïs Nin

 

Uzun Hikayem

Berrin Baş“İş”’i hep hayatımın temel beslenme ve gelişim kaynaklarından biri ve bir amaca hizmet edebileceğim anlamlı bir alan olarak gördüm. İş hayatındaki anlam ve tutku arayışım hayatımda dönüm noktaları diyebileceğim seçimlere dönüştü.

Birinci dönüm noktası; telekom sektöründe önde gelen uluslararası bir kurumsal şirkette başladığım ve mutlu olduğum ilk işimden potansiyelimi daha fazla kullanmak ve daha büyük hayalleri gerçekleştirmek için proaktif olarak ayrıldım ve aile sektörü turizmde girişimci oldum.

İkinci dönüm noktası; girişimcilik sürecinde çok değerli deneyimler kazanıp hayallerimin bir kısmını gerçekleştirirken bir yandan da yeni hayaller kurmaya başladım – kendimi daha çok tanıma ve keşfetme sürecine paralel hayaller. Birincisinden çok daha zorlayıcı bir süreç olan ikinci dönüm noktasını getiren kararım Ekonomi Lisansı’ndan yıllar sonra Uygulamalı Pozitif Psikoloji Master’ı yapmak için Londra’ya gitmek oldu. Londra’da kalbimi, beynimi, ruhumu besleyen çok güzel bir deneyim yaşadım. Eğitim hayatının bu kadar keyifli ve anlamlı olabileceğini hayal bile edemezdim. Londra’da aynı zamanda Pozitif Psikoloji’nin uygulama alanlarından biri olan koçluk alanında CTI eğitimini tamamladım ve orada kaldığım 1.5 yıl boyunca psikoloji ve kişisel gelişim alanında çok sayıda eğitim ve atölyeye katıldım.

Şu ana kadarki yolculuğumda hayatta istediğimiz yönde değişim ve dönüşümün mümkün olduğunu deneyimliyorum, hiç bitmeyecek öğrenme ve büyüme yolculuğuna devam ediyorum.

Şu anda; anlam ve tutkunun buluştuğu yerdeyim. Bitmek bilmeyen öğrenme aşkım, insana ve hayata karşı olan derin merakım, paylaşma arzum, ilham alma ve ilham verme tutkumla buradayım!

Eğitimlerim:

  • CTI Coaching Certification Program, The Coaches Training Institute, USA
  • Co-Active Coach Training Core Curriculum Program, The Coaches Training Institute (CTI), London, UK
  • MSc, Applied Positive Psychology (With Merit), University of East London, London, UK
  • BA, Economics (With High Honor), Sabanci University, Istanbul, TURKEY

Diğer Eğitim ve Atölyeler:

  • 7th European Positive Psychology Conference 2014, Amsterdam, Netherlands
  • Mindfulness-Based Strengths Practice (MBSP) for Practitioners by Ryan M. Niemiec, Amsterdam, 7th European Positive Psychology Pre-conference Workshop, 2014
  • The Fundamentals of Psychosynthesis – The Institute of Psychosynthesis, London, UK
  • Psychology and Spirituality Course – UCL, London, UK
  • 6th European Positive Psychology Conference 2012, Moscow, Russia
  • Workshops and Seminars – The School of Life (http://www.theschooloflife.com), London, UK